A Instant tészta gyártósor egy magasan automatizált élelmiszer-feldolgozó rendszer, amelyet sült és nem sült instant tészta folyamatos gyártására terveztek. Ez a fajta berendezés integrálja a lisztkeverést, tésztalapozás, gőzölgés, vágás, sütés vagy szárítás, és a csomagolás egy egyszerűsített munkafolyamatban.
Élelmiszergyárak számára, kereskedelmi befektetők, és instant tésztagyártók, Az egyes egységek részletes műszaki paramétereinek megértése elengedhetetlen az adott kapacitásnak megfelelő gyártósor kiválasztásakor, energia, és minőségi követelmények.

Az instant tészta gyártósor berendezéseinek áttekintése
A automatikus instant tésztagyártó rendszer általában magában foglalja:
- Lisztkeverő gép
- Tésztalapozó és keverőhengerek
- Folyamatos hengerlés és vastagságszabályozás
- Tésztavágó és hullámformázó gép
- Gőzölő kamra
- Vágó és hajtogató készülék
- Sütő vagy szárító egység
- Hűtő szállítószalag
- Ízesítő egység (választható)
- Csomagológép
Az instant tészta gyártósor gépeinek műszaki paraméterei
Lisztkeverő gép instant tészta gyártósorhoz
- Funkció: A lisztet vízzel és az adalékanyagokkal egynemű tésztává keveri.
- Műszaki előírások:
| Paraméter | Tartomány/specifikáció |
|---|---|
| Keverési kapacitás | 50 - - 300 kg/tétel |
| Keverési idő | 10 - - 15 jegyzőkönyv |
| Energiafogyasztás | 4 - - 11 KW |
| A víz hozzáadásának aránya | 28 - - 32% |
| Építőanyag | SUS304 rozsdamentes acél |
Tésztalapozó részleg az instant tészta gyártósoron
- Funkció: A tésztát lapokká préseli és erősíti a glutént.
- Műszaki előírások:
| Paraméter | Tartomány/specifikáció |
|---|---|
| Henger szélessége | 300 - - 800 mm |
| Lapvastagság | 0.8 - - 2.0 mm |
| Nyomástartomány | Akár 30 tonna |
| Szállítószalag sebessége | 5 - - 15 m/perc |
| Anyag | Élelmiszer-minőségű rozsdamentes acél görgők |
Hengerlés és keverés az instant tésztagyártó vonalon
- Funkció: Lépésről lépésre csökkenti a tészta vastagságát a kívánt tészta állag eléréséhez.
- Műszaki előírások:
| Paraméter | Tartomány/specifikáció |
|---|---|
| Gördülő szakaszok | 5 - - 7 |
| Végső lemezvastagság | 0.8 - - 1.2 mm |
| Sebesség beállítás | Frekvenciaváltó vezérlésű |
| Görgős kivitel | Krómozott, korrózióálló |
Tésztaszeletelő az automatikus instant tésztasorban
- Funkció: A tésztalapokat tésztaszálakra vágja, és hullámos vagy egyenes tésztává formálja.
- Műszaki előírások:
| Paraméter | Tartomány/specifikáció |
|---|---|
| Hasítási sebesség | 50 - - 150 vágások/perc |
| A tészta szélességének lehetőségei | 0.8 - - 1.5 mm |
| Hullámmagasság beállítása | Változtatható mechanikai beállítás |
| Tésztahossz-szabályozás | 300 - - 500 mm |
Az ipari instant tészta vonal gőzölő része
- Funkció: Zselatinizálja a keményítőt és rögzíti a tészta szerkezetét.
- Műszaki előírások:
| Paraméter | Tartomány/specifikáció |
|---|---|
| Gőz hőmérséklet | 100 - - 105 °C |
| A gőzölés időtartama | 1 - - 3 jegyzőkönyv |
| Gőznyomás | 0.15 - - 0.2 MPa |
| Gőzfogyasztás | 200 - - 400 kg/h |
| Kamra hossza | 5 - - 10 m |
Vágó és hajtogató egység az instant tészta gyártósoron
- Funkció: A tésztát kockákra vágja, és a kívánt formára hajtja.
- Műszaki előírások:
| Paraméter | Tartomány/specifikáció |
|---|---|
| Blokkméret | 65 - - 85 mm |
| Blokksúly | 60 - - 100 g |
| Vágási pontosság | ±1,5 mm |
| Összecsukható típus | Egyszeres vagy dupla hajtás |
Sütőgép az instanttészta-gyártó üzemben
- Funkció: Eltávolítja a nedvességet a tésztából, miközben javítja az ízét és az eltarthatóságát.
- Műszaki előírások:
| Paraméter | Tartomány/specifikáció |
|---|---|
| Olaj hőmérséklet | 150 - - 160 °C |
| A sütés időtartama | 90 - - 120 másodpercig |
| Olajfogyasztás | 600 - - 1200 kg/nap |
| Fritőz hossza | 5 - - 8 m |
| Fűtési módszer | Gáz, dízel, vagy elektromos |
Szárítórendszer a nem sült instanttészta gyártósoron
- Funkció: Sütés helyett forró levegős szárítással szárítja a tésztát.
- Műszaki előírások:
| Paraméter | Tartomány/specifikáció |
|---|---|
| Szárítási hőmérséklet | 60 - - 80 °C |
| Száradási időtartam | 30 - - 60 jegyzőkönyv |
| Végső nedvességtartalom | ≤ 12% |
| Szárító típus | Folyamatos meleglevegő-alagút |
| Kapacitás | 100 - - 200 csomag/perc |
Hűtő szállítószalag az instant tésztagyártó berendezésekben
- Funkció: Csomagolás előtt stabilizálja a hőmérsékletet.
- Műszaki előírások:
| Paraméter | Tartomány/specifikáció |
|---|---|
| Hűtési idő | 5 - - 10 jegyzőkönyv |
| Szállítószalag hossza | 4 - - 8 m |
| Hűtőrendszer | Kényszerített levegőkeringés |
Csomagológép instant tészta gyártósorhoz
- Funkció: A tésztát lezárt zacskókba csomagolja.
- Műszaki előírások:
| Paraméter | Tartomány/specifikáció |
|---|---|
| Csomagolás sebessége | 80 - - 120 csomag/perc |
| A táska méretei | 70 × 100 mm – 120 × 150 mm |
| Film típusa | BOPP, KEDVENC, laminált |
| Tömítési módszer | Hőzárás |
| Irányító rendszer | PLC érintőképernyő |
Instant tészta gyártósor kapacitás referencia
| Modell | Kapacitás (csomag/8h) | Hatalom (KW) | Alapterület (m²) |
|---|---|---|---|
| Kis instant tészta vonal | 50,000 - - 80,000 | 80 - - 100 | 150 - - 200 |
| Közepes instant tészta vonal | 120,000 - - 200,000 | 120 - - 160 | 250 - - 400 |
| Nagy instant tésztasor | 250,000 - - 350,000 | 200 - - 250 | 450 - - 600 |
| Extra nagy gyártósor | 400,000+ | 280 - - 350 | 700 - - 900 |
Automatizálás és energiafelhasználás az instant tészta gyártósoron
- PLC vezérlőrendszerek érintőképernyős HMI-vel.
- Változtatható frekvenciájú meghajtók görgős és szállítószalag beállításához.
- Olajszűrő és újrahasznosító rendszerek.
- Energiafogyasztás:
- Gőz: 200 - - 400 kg/h
- Villany: 120 - - 350 KW
- Olaj (rántott vonal): 8 - - 12% tészta súlyú
Az instant tészta gyártósor szabványai
- CE tanúsítás – az európai piacok számára
- Izo 9001:2015 – Minőségirányítási rendszer
- HACCP megfelelés – Élelmiszerbiztonsági biztosítás
- FDA élelmiszer-minőségű anyagok – Észak-Amerikának

RFQ – Instant Noodle gyártósor, gyakran ismételt kérdések
Q1: Mekkora az instant tészta gyártósorának gyártási kapacitása?
A1: Kínálunk gyártósorok kezdve 50,000 csomagok vége 400,000 csomag per 8 óra. Kicsi, közepes, és a nagyméretű vonalak testreszabhatók az Ön piaci igénye alapján.
Q2: Az instant tészta gyártósora képes sült és nem sült tésztát is előállítani??
A2: Igen. biztosítunk sült instant tészta vonalak folyamatos olajsütőkkel és nem sült instant tészta vonalak meleg levegős szárítókkal. Mindkét típus testreszabható a recept követelményei szerint.
Q3: Mekkora az előállított instant tészta tipikus blokkmérete és tömege??
A3: A szabványos tésztablokk mérete 65-85 mm hosszában súlyokkal tól 60– 100 g. Ezek a paraméterek a célpiacnak megfelelően módosíthatók.
Q4: Milyen alapanyagok szükségesek a gyártáshoz?
A4: A fő alapanyag az búzaliszt. A további összetevők közé tartozik víz, só, lúgos szerek, és választható fűszerek. Termékcsaládunk támogatja a szabványos recepteket és a testreszabott készítményeket egyaránt.
Q5: Mennyi energiát és gőzt fogyaszt az instant tészta gyártósor?
A5: Kapacitástól függően:
- Villany: 120 - - 350 KW
- Gőz: 200 - - 400 kg/h
- Olajfogyasztás (sült tésztához): 8 - - 12% tészta súlyú
Q6: Milyen tanúsítványokkal rendelkeznek a gépei?
A6: Felszerelésünk megfelel CE minősítés, Izo 9001:2015, HACCP szabványok, és FDA élelmiszer-minőségű anyagkövetelmények nemzetközi piacokra.
Q7: Mi a szállítási idő egy instant tészta gyártósor esetén??
A7: A szokásos szállítási idő a 60– 90 nap a testreszabási szinttől függően, vonalméret, és a rendelési mennyiséget.
Q8: Szerelési és oktatási szolgáltatásokat nyújt??
A8: Igen. kínálunk helyszíni szerelési útmutató, kezelői képzés, és műszaki dokumentáció. Távoli technikai támogatás is elérhető.
Q9: A csomagológép képes-e kezelni a különböző méretű zacskókat?
A9: Igen. Csomagolóegységünk támogatja 70 × 100 mm-ig 120 × 150 mm táskaméretek. Ez kompatibilis BOPP, KEDVENC, és laminált fóliák hőzárással.
Q10: Milyen értékesítés utáni szolgáltatások állnak rendelkezésre?
A10: biztosítunk egy év garancia, egész életen át tartó alkatrészellátás, távoli hibaelhárítás, és választható helyszíni karbantartási szolgáltatások világszerte.
Az instant tészta gyártósor gyártójának kiválasztása
A instant tészta gyártósor megbízható és hatékony rendszert kínál az élelmiszergyáraknak a nagyüzemi termeléshez. A műszaki előírások vizsgálatával – keverési kapacitás, görgő szélessége, gőzölési teljesítmény, olajsütő mérete, és a csomagolás sebessége – a vásárlók kiválaszthatják az igényeiknek megfelelő modellt.
Akár kicsi, közepes, vagy nagy léptékű, a jól megválasztott instant tészta vonal garantálja a stabil termékminőséget, energiahatékonyság, és a nemzetközi élelmiszerbiztonsági szabványoknak való megfelelés.






