Fıstık ezmesi yapma makinesi

Fıstık ezmesi işlemeye giriş

. fıstık ezmesi yapma makinesi modern gıda endüstrisinde devrim yarattı. Sağlıklı ürünlere olan talebin artmasıyla birlikte, fıstık ezmesi (veya fıstık ezmesi) vazgeçilmez bir besin haline geldi, hem yerel hem de uluslararası pazarlarda. Bu makale nasıl seçileceğine dair kapsamlı bir rehber sunmaktadır., kullanımını işletmek ve optimize etmek fıstık ezmesi yapma makinesi, fabrikalar için ideal, girişimciler ve distribütörler.

Fıstık ezmesi yapma makinesi

1. Fıstık ezmesi yapma makinesi nedir??

A fıstık ezmesi yapma makinesi kavrulmuş fıstıkların homojen ve kremsi bir macun elde edilinceye kadar öğütülmesi için tasarlanmış endüstriyel veya yarı endüstriyel bir ekipmandır.. Bu tip makinelerin kapasitesi farklılık gösterebilir, otomasyon seviyesi ve ek fonksiyon, karışık olarak, paketleme veya pastörizasyon.

1.1 Ana işlev

  • İnce öğütülmüş fıstık.
  • Doğal fıstık yağlarının emülsiyonu.
  • Sürekli veya toplu üretim.

1.2 Makine tipleri

  • Manuel veya küçük ölçekli.
  • Yarı Automatik.
  • Büyük kapasiteli otomatik.

2. Fıstık ezmesi yapma makinesinin bileşenleri

2.1 Besleme Haznesi

Kavrulmuş fıstıkların konulduğu kap.

2.2 Taşlama sistemi

Düzgün bir krem ​​elde etmek için yüksek sertlikte diskler veya taşlarla donatılmıştır.

2.3 Tahrik motoru

Elektrik motoru (tek fazlı veya üç fazlı) öğütme sistemini harekete geçiren.

2.4 Paslanmaz çelik yapı

Gıda hijyeni ve dayanıklılığı sağlar.

2.5 Sıcaklık kontrolü

İşlem sırasında ürünün akışkanlığının korunmasını sağlar.

maquina para hacer crema de mani

3. Fıstık ezmesi yapma makinesi ile üretim süreci

3.1 Fıstık seçimi

  • kabuklu fıstık, kusur veya aşırı nem olmadan.

3.2 Kızarmış

  • Tadı yoğunlaştırır ve nemi azaltır.
  • Döner veya tepsili fırınlarda yapılır..

3.3 Soğutulmuş

  • Aşırı ısınmayı önlemek için taşlamadan önce önemlidir.

3.4 Makine ile taşlama

  • Fıstıklar pürüzsüz bir krema elde edilinceye kadar küçültülmek üzere makineye konulur..

3.5 Katkı karışımı (isteğe bağlı)

  • Şeker, sal, bitkisel yağ veya stabilizatörler.

3.6 Ambalaj

  • Otomatik veya manuel, cam veya plastik kavanozlarda.

4. Endüstriyel fıstık ezmesi yapma makinesi kullanmanın avantajları

  • Yüksek verimlilik ve üretim kapasitesi.
  • Ürünün dokusu üzerinde tam kontrol.
  • Daha az emek.
  • Çapraz kontaminasyonun azaltılması.
  • Ürün ömründe iyileşme.

maquina para crema de cacahuate

5. Üretilen fıstık ezmesinin uygulamaları

  • Gıda endüstrisi (masalar, tatlılar, enerji çubukları).
  • İhracat.
  • Nihai tüketiciye doğrudan satış.
  • Kurumsal kullanım (okullar, hastaneler, hapishaneler).

6. Ortak teknik parametreler

ModelYetenek (kg/s)Güç (KW)GerilimPezo (kilogram)Malzeme
DT-50501.5220V55Paslanmaz çelik 304
DT-1001003.0380V75Paslanmaz çelik 304
DT-2002005.5380V110Paslanmaz çelik 304
DT-50050011380V300Paslanmaz çelik 316

7. En iyi fıstık ezmesi yapma makinesi nasıl seçilir?

7.1 günlük üretim

Tahmini hacminize uygun bir model seçin (50 kg/gün veya 1000 kg/gün).

7.2 Müşteri türü

  • Girişimciler için: kompakt veya taşınabilir modeller.
  • Fabrikalar için: konveyör bantlı ve pastörizatörlü otomatik hatlar.

7.3 Bütçe

  • Temel modeller: USD'den $800.
  • Endüstriyel: Amerikan Doları $5,000 – $25,000.

máquina para hacer crema de cacahuate

8. Komple Fıstık Ezmesi Üretim Hattı

Bir endüstriyel hat şunları içerir::

  1. fıstık soyucu
  2. ekmek kızartma makinesi
  3. Soğutucu
  4. Fıstık ezmesi yapma makinesi
  5. karıştırma tankı
  6. Doldurma ve kapatma sistemi

9. Fıstık ezmesi yapma makinesinin bakımı

9.1 Günlük temizlik

  • Her partiden sonra, sıcak suyla yıkayın.
  • Fermantasyonu önlemek için israftan kaçının.

9.2 Yağlama

  • Hareketli parçaları haftalık olarak kontrol edin.

9.3 elektrik muayenesi

  • Toprak bağlantısını sağlayın.
  • Aşırı yüklemeleri kontrol edin.

10. İşletme maliyetleri ve karlılık

10.1 Maliyetler

  • Fıstık: $1.2/kilogram
  • Elektrik: $0.10/kg işlenmiş
  • Bakım: $100/ben

10.2 Satış fiyatı

  • Yerel pazar: $3.5 – $6/kilogram
  • Gurme ihracatı: $8 – $12/kilogram

10.3 Tahmini yatırım getirisi

  • Geri dön 3-6 aylarca sürekli üretimle.

11. Latin Amerika'daki başarı öyküleri

11.1 Meksika

Puebla ve Oaxaca'daki küçük zanaat fabrikaları halihazırda 200.000'den fazla üretim yapıyor. 2 ayda ton.

11.2 Kolombiya

ABD'ye organik krema ihraç eden firmalar.

11.3 Peru ve Ekvador

Bölgesel markalar süpermarket ve eczane zincirlerine tedarik sağlıyor.

12. Gerekli düzenlemeler ve sertifikalar

  • HACCP
  • ISO 22000
  • Yerel kurallar (SENASA, INVIMA, KOFEPRİS)
  • İhracat sertifikaları: FDA, USDA

13. Sık sorular (SSS)

Aynı makineyi diğer fındıklar için de kullanabilir miyim??

Evet, Ayarlamalarla badem için kullanılabilir, ceviz, kaşu.

Makinenin uzman bir operatöre ihtiyacı var mı??

HAYIR, Kısa bir eğitimden sonra kullanımı kolaydır.

Fıstık ezmesi yapma makinesi ne kadar dayanır??

Arasında 8 sen 15 yıllar, kullanıma ve bakıma bağlı olarak.

Orta boy bir makine kaç kg/saat işleyebilir??

Yaklaşık olarak 100 A 200 kg/s.

14. Girişimciler için ipuçları

  • Üretimi ölçeklendirmeden önce tat ve doku testleri yapın.
  • Çekici etiketler kullanın.
  • Beslenme faydalarını teşvik eder.
  • Çikolata çeşitleri içerir, bal veya tarçın.

15. Çözüm

. fıstık ezmesi yapma makinesi Gıda sektöründe üretime başlamak veya üretim kapasitesini genişletmek isteyenler için ideal bir ekiptir.. Çok yönlülüğün, kullanım kolaylığı ve sürekli artan talep, onu akıllı bir yatırım haline getiriyor. İster küçük ölçekte ister endüstriyel düzeyde, Bu teknoloji besleyici bir ürün sunmamızı sağlar, lezzetli ve son derece karlı.